Kalené sklo

Kalené sklo - obecné informace

  • Skla dodáváme čirá, matová, modrá, zelená, kouřová a lakovaná dle stupnice RAL - která jsou vhodná jako obklady kuchyní a nebo i pro fasády.
  • Vyrábíme kalená skla pod kamna a před krby v různých sílách 6 - 15mm podle váhy kamen - sklo 6mm do 160kg, sklo 8mm do 200kg, sklo 10mm a více nad 200kg
  • Díky zahřátí a následnému chlazení je kalené sklo pružnější a pevnější než obyčejné sklo.
  • Různé způsoby opracování skla se musí provádět před kalením – vrtání, broušení, protože po vykalení již nejde sklo opracovávat.

 

Naše firma Sklenářství Praha vyrábí a montuje kalené sklo všech rozměrů a tvarů. Kalené sklo se vyrábí nahříváním na přesně určenou teplotu a poté kontrolovaným ochlazením. Tím vznikne ve skle trvalé napětí, kterým se sklo stává odolné proti mechanickým a teplotním vlivům. Kalené sklo po vykalení  již nelze nijak opracovávat, takže se sklo nařeže, obrousí a případně se v něm vyvrtají otvory předem.

Máte zájem o naše služby?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Kalené sklo - vlastnosti

Kalené sklo díky své odolnosti a bezpečnosti nachází uplatnění v interiérech i exteriérech. Při rozbití se kalené sklo z důvodu svého vnitřního pnutí rozsype na malé kousíčky, které nemají ostré hrany, neřežou a tím jsou bezpečnější než střepy klasického skla.

Kalené sklo - použití

Kalené sklo se používá všude tam, kde je vyžadována mechanická a teplotní odolnost. Kalené sklo je vhodné na fasády budov, skla do výtahů a na skleněná zábradlí. Kalené sklo se používá pro výrobu skleněných stěn a příček, na skleněné posuvné dveře, jako skla pro stěny a dveře sprchových koutů. Kalené sklo se uplatní pro skleněné stoly, konferenční stolky, police a jiný skleněný nábytek. Kalené sklo použité na skleněné střechy a přístřešky je možné k sobě slepit bezpečnostní fólií pro docílení větší bezpečnosti a pružnosti.

Kalené sklo - nabídka

Kalené sklo nabízíme v sílách 3 mm - 19 mm. Kalené sklo můžete mít čiré nebo satinato, tj. matové sklo, jako tlačené sklo a kalené sklo v barevném provedení vhodné např. jako obklad za kuchyňské linky (omezený počet barev). Kalené sklo dodáváme od zaměření až po instalaci. Sklenářství Praha vám zaručuje preciznost zpracování za dobrou cenu a za kvalitní kalené sklo ručí. Naším cílem je uspokojení požadavků všech zákazníků a to ve špičkové kvalitě a v co nejkratším termínu.

Kalené sklo - další nabídka Sklenářství Praha

Firma Sklenářství Praha dodává nejen kalené sklo ale také drátosklo, izolační dvojsklo, dvojsklo nebo trojsklo, tlačená skla do dveří, pochozí sklo, protihlukové sklo, protipožární sklo, matné sklo, bezpečnostní sklo Connex a barevné sklo LACOBEL a MATELAC. Umíme i takové speciality jako zatmívací sklo, neprůstřelné sklo a dodáváme též fólie na sklo.

Kalené sklo - služba sklenářství nonstop

Odborní pracovníci naší firmy Sklenářství Praha provedou práce jak na místě u zákazníka prostřednictvím naší služby sklenářství nonstop, tak v naší plně vybavené provozovně. Umíme rychle poskytnout službu od zabezpečení rozbitého skla a jeho výměny po výrobu náročných architektonických a nábytkových prvků. Kalené sklo a jeho ceny jsou individuální dle síly, velikosti, tvaru a opracování skla.

Stránka Kalené sklo se nachází i na našem starém webu Sklenářství Praha.