Protipožární sklo

Protipožární sklo je instalováno všude tam, kde je nutnost zajistit zvýšenou bezpečnost proti možnému vzniku požáru. Ze stavebního hlediska jsou místa, kde je protipožární sklo přímo požadováno (akceptace pojišťovnou) a pak je i dosti míst, kde je protipožární sklo zkrátka žádoucí nainstalovat - např. domácí dílny apod. Sklenářství Praha vám dodá protipožární sklo do vašich provozů, kanceláří, obchodů i domácností. Protipožární sklo přispěje ke klidu a bezpečí a ochrání váš majetek při případné nešťastné události.

Máte zájem o naše služby?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Protipožární sklo - vlastnosti

Protipožární sklo je sklo sestávající z několika vrstev proložených speciální bezpečnostní fólií, která při požáru nabobtná a promění se v tuhý, neprůhledný štít. Protipožární sklo musí vyhovovat požadavkům na stabilitu, celistvost a tepelnou odolnost. Je vhodné jak do interiérů pro vnitřní dveře nebo dělící stěny, tak do exteriérů do oken či na fasády. Zajišťuje, že se oheň nerozšíří do dalších místností, poschodí a omezuje nebezpečí vznícení hořlavých materiálů. Protipožární sklo se dá instalovat jak vertikálně, tak horizontálně.

Protipožární sklo - kategorie

Protipožární sklo se dělí do kategorií podle času, po který odolávají požáru. Má odolnost 30 až 90 minut a odolává také UV záření. Můžete zvolit protipožární sklo odolávající teplotnímu šoku ve výši cca 300 stupňů Celsia nebo keramické protipožární sklo trvale snášející 650 stupňů Celsia. Protipožární sklo vám umožní případnou evakuaci při požáru bez paniky a ohrožení života.

Protipožární sklo - druhy

Naše firma Sklenářství Praha nabízí protipožární sklo čiré nebo leštěné sklo s drátěnou vložkou (drátosklo). Je to nejjednodušší protipožární sklo, které vás ochrání z hlediska praskání a tvoření střepů za vysokých teplot při požáru. Vyšší stupeň bezpečnosti poskytuje speciální protipožární sklo s certifikací zabraňující šíření ohně, tzv. ohnivzdorné sklo neboli žáruvzdorné sklo. Takové protipožární sklo trvale odolává vysokým teplotám.

Protipožární sklo od Sklenářství Praha

Protipožární sklo vám můžeme vyrobit a dodat nebo k vám přijet s naší pojízdnou dílnou, která je plně vybavena pro montáž u zákazníka. Na základě dlouholetých zkušeností pro vás navrhneme a zajistíme nejvhodnější protipožární sklo s ohledem na jeho použití tak, aby jste se cítili opravdu bezpečně. Od naší firmy můžete vždy očekávat protipožární sklo kvalitně zpracované a za dobrou cenu.

Protipožární sklo - další nabídka skel od naší firmy

Naše firma Sklenářství Praha vám dodá protipožární sklo, dále neprůstřelné skloprotihlukové sklobezpečnostní sklo Connexprotipožární sklobarevné sklo Lacobel a Matelactlačená skla do dveřídrátosklomatné sklokalené sklo, izolační dvojsklo, pochozí sklozatmívací sklo a fólie na sklo.

Protipožární sklo - sklenářství nonstop

Odborní pracovníci naší firmy Sklenářství Praha provedou práce jak na místě u zákazníka prostřednictvím naší služby sklenářství nonstop, tak v naší plně vybavené provozovně. Naším cílem je uspokojení požadavků všech zákazníků a to ve špičkové kvalitě a v co nejkratším termínu.

Stránka Protipožární sklo se nachází i na našem starém webu Sklenářství Praha.